KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschlavering 7569142
nr 756 9142
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Tuschlavering , Peter Dahl (f. 1934), "Mellanrummet", signerad, 1975, 40, 5x32
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 30 april 2012
kl 17:56:26
30/4 14:22:41
Peter Dahl (f. 1934)